Technológiai Fejlesztés és Fenntarthatóság a GINOP PLUSZ-1.2.3-21 Program Támogatásával
2023/január/30
A Technoplast Group Kft. sikeresen pályázott a „GINOP_PLUSZ-1.2.3-21 A mikro-, kis- és középvállalkozások modern üzleti és termelési kihívásokhoz való alkalmazkodását segítő fejlesztések támogatása a leghátrányosabb helyzetű régiókban” című programban. A 2022. december 31-én átadott fejlesztés magába foglalta a Felsőzsolca, Bódva út 7. (016/63 hrsz.–on) megvalósuló technológiai fejlesztéseket. A beszerzésre kerülő, a cég technológia fejlődését szolgáló eszközök mind a vállalkozás tevékenységeinek versenyképesebb ellátást szolgálja. A kapacitásbővítő fejlesztéssel javítható a vállalkozás termelékenysége.
A „GINOP_PLUSZ-1.2.3-21-2022-00685 „Technológiai fejlesztés a Technoplast Group Kft-nél.” projekt 60,62 millió forint összegű, feltételesen vissza nem térítendő európai uniós támogatás segítségével valósult meg a Széchenyi Terv Plusz program keretében, 70%-os támogatási intenzitással.
A cég 2011-ben alakult, tevékenységi körébe tartozik a prototípus gyártás, a kis-és nagysorozatú CNCforgácsolt fém és műanyag alkatrészek és a műanyag fröccsöntött alkatrészek gyártása, K+F tevékenység, komplex gépgyártás, a fejlesztés igényes ágazatok részére – autóipar, elektrotechnikai ipar, orvostechnikai ipar, repülőgépipar, űripar. A cég árbevételének 80-90%-a az EU-ba irányuló exportból származik. Alapító tagjai vagyunk az Észak-magyarországi Autóipari Klaszternek (NOHAC) és a Magyar Űripari Klaszternek (HUNSPACE). A cég 2,500 m2 üzemi és irodai területen dolgozik, általában 60-80 dolgozót foglalkoztat. Az alkalmazottak magasan képzett műszaki szellemi és fizikai dolgozók. Az elmúlt évek autóipari ágazati és a járvány helyzet hatására kialakult általános gazdasági válsága miatt a cég árbevétele és dolgozói létszáma csökkent. Korábban már befejeződött (2021 októberében) a gyártóüzem 550 m2-es bővítése, mely elegendő területet biztosít a tervezett fejlesztések megvalósításához.
A projekt keretében megvalósult beszerzések között vannak a forgácsolás és a prototípus gyártás területén használt berendezések (esztergagép, tömbszikraforgácsoló, maró megmunkálógép). A forgácsoló berendezések új korszerű eszközök, melyek teljesítményben, pontosságban, komplexitásban meghaladják a korábban használt géppark színvolát. Alkalmazásuk lehetővé tesziolyan nagypontosságú termékek előállítását, amit elsősorban az orvostechnikai ipar, repülőgépipar, űripar igényel. A berendezések megfelelnek a kor technikai színvonalának és a vevők által támasztott egyre növekvő követelményeknek. Az eszközök alkalmazása lehetővé teszi a vállalkozás technikai színvonalának emelését, a munkatársak magasabb szintű képzését és nem utolsósorban munkahelyek megtartását és számuk növelését az Északkelet-Magyarországi régióban. A prototípus gyártás területén egyre inkább előtérbe kerül a digitális megmunkálás, a végtermékek direkt nyomtatása. Az új berendezések lehetővé teszik számunkra, hogy az SLA és az SLS technológiák területén továbbra is világszínvonalú termékekkel tudjuk kiszolgálni vevőinket, magasabb hozzáadottértékű termékeket létrehozni, mindezt automatizált módon, hálózatba kötve és az ipar 4.0 kívánalmainak megfelelően.
A jelenlegi infrastruktúra fenntarthatóbb üzemeltetése érdekében megújuló energiaforrás telepítése, napkollektoros rendszer kiépítése valósult meg. A projekt keretében sor került még 100 óra vállalati pénzügyi tanácsadás igénybevételére és 2 fő vezetőnek 32 órás vezetői kompetenciák fejlesztése képzésre.
A projektről bővebb információt a www.technoplast.hu oldalon olvashatnak.
További információ kérhető:
Zai Gábor ügyvezető
Telefonszám: +36-20-9145-603
E-mail: gabor.zai@technoplast.hu